Tak přesně tuto otázku si dává každy kdo se rozhodl někdy prodávat nebo pronajímat nemovitost a pokud si čtete tento článek, tak mezi ně patříte pravdepodobně i Vy. Nejsem ten makléř, který bude světu sdělovat takové hlouposti, že každý musí využívat služeb makléře, že to za to riziko nestojí atd.

Je přece na každém, jestli se rozhodne prodat nemovitost sám nebo tím pověří makléře, který se mu o prodej nebo pronájem postará. Vždy tu budou majitelé, kteří makléře poženou s holí v ruce v domnění, že jim chce prodat střechu nad hlavou. Stejně tak tu budou ti, kteří si nemovitost pokusí prodat sami, protože mají už nějaké ty zkušenosti z minulosti nebo ti, kteří rádi pověří prodejem nemovitosti makléře.

Řekněme si otevřeně, že ne všechny realitní kanceláře nebo makléři nabízí kvalitní služby. Na trhu s nemovitostmi je to stejné jako na jakémkoliv jiném trhu se službami. Kadeřník Vás může špatně ostříhat, v autobazaru Vám prodají nabourané a k tomu předražené auto, zubař Vám vytrhne špatný zub. Berte to s lehkou nadsázkou, ale je to tak. Bohužel. Dělá mi ale radost, že čímdál tím větší počet kanceláří se snaží své služby zkvalitňovat. Setkávám se s majiteli, kteří si váží svého času a jsou ochotni zaplatit provizi za zprostředkování kupce nebo slušného nájemce.

Nastavení správné ceny je dnes zcela zásadní.

Kolik z majitelů dokáže správně stanovit cenu nemovitosti bez toho, aby se uchýlili k postupu postupně snižování nadsazené ceny, která zapříčiní, že se z nemovitosti stane tzv. ležák.

Mnoho majitelů má ke své nemovitosti určitý vztah, vědí kolik práce jim dalo byt zrekonstruovat nebo opravit chalupu. Dobří makléři jsou tu od toho aby se tímto nenechali ovlivnit a pečlivě, seriozně a hlavně nezaujatě zhodnotili stav nemovitosti, ať už po technické a právní stránce nebo jejím využítí v budoucnu.

Vím, co chcete i vy!

Každý klient chce, aby obchod proběhl bez problému, aby díky makléři minimalizoval případné riziko nebo ho aspoň makléř na něj upozornil.

Stres je všude kolem nás, a proč se stresovat prodejem nebo pronájmem nemovitosti. Pokud prodej nebo pronájem proběhně rychle, bez problému a starostí, tak právě to ukazuje na profesionalitu makléře.

A to za tu provizi stojí, nemyslíte ?