Praha 8 a měnící se Libeň

Jelikož Hledambyt.com už několik let nabízí byty v této lokalitě, tak jsem se rozhodl, že Vám pomohu ve Vašem rozhodování, kterou část Prahy si zvolit pro Váš nový domov.  Pojďme si tedy říct o Libni více.

Pražák ví, ostatní možná netuší, že…

… Libeň je část Prahy 8 a sousedí s Karlínem, Kobylisy, Střížkovem, Prosekem, Vysočany a Žižkovem. Rozlehlá Libeň je městská část plná života, rušných ulic a křižovatek ale nabízí i mnoho klidných zákoutí a míst blízko zeleně a přírody. V minulosti díky svému členitému reliéfu patřila k nejromantičtějším pražským předměstím. Protéká tudy říčka Rokytka a přírodní západní hranici tvoří řeka Vltava.

Místní ji dělí na „novou“ horní (okolí nemocnice Bulovka a parku Pod Korábem) a „starou“ spodní Liběn (okolí Palmovky).

S Libní jsou provázaná jména spisovatele Bohumila Hrabala, nebo básníka Karla Hlaváčka.  Tak to asi základní informace.

Proč Libeň ?

Znám Libeň od doby, kdy si ji každý spojoval s takovou tou špinavou a až možná nechtěnou části Prahy. Pokud ale ti samí lidé navštíví Libeň dnes, často říkají, že vypadá úplně jinak než dříve. A mají pravdu!

Dobrá dopravní dostupnost do centra i ostatních částí Prahy.

Do Libně sjedete přímo z libercké výpadovky nebo z druhého směru Libeňským mostem nebo z Karlína podél Vltavy. Parkování bez modrých zón. Dopravní páteř tvoří ulice Zenklova, po které jezdí tramvaje skrz většinu Libně. Tramvaje č. 3 a 10 Vás vezmou do Libně skoro i z druhého konce Prahy. Většina obyvatel ale využívá zastávku metra linky B – Palmovka. 

Mnoho míst jako cílů víkendových procházek.

Zelené srdce Libně tvoří malý park Pod Korábem, kde najdete mnoho lidí, kteří jen tak odpočívají na lavičkách nebo skrze něj beží k malebné vyhlídce na Vltavu ze skály pod Bulovkou. Jako další cíle Vašich procházek za přírodou musí být Prosecké skály nebo přírodní park Bílá Skála. Nabízí se také výlet na Libeňský ostrov, kde budete blízko vody a zároveň daleko od rušných ulic, které vedou do Libně.

Skvělá občanská vybavenost