1) Videoprohlídky z domova

Pokud je u nabídky i přiložené video, tak se na ni určitě podívejte. Videoprohlídky dělám právě pro Vás. Pokud vás nemovitost zaujmula, že byste se chtěli na nemovitost jít podívat osobně, tak mě neváhejte kontaktovat.

2) Osobní schůzka

Zásadní výhodou osobní prohlídky je, že se na ni budete moci zeptat na vše co budete potřebovat, rád vám vše zodpovím. Osobně vám ukáži celou nemovitost. Nenabízím nemovitosti, o kterých bych měl nějaké pochybnosti.

Dejte o sobě vědět!

Někdo píše e-mail, SMS. Nejlepší je ale zavolat mi.

3) Rezervace

Prohlídku máme za sebou a Vás zaujmula natolik, že jste se rozhodli nemovitost koupit. V tomto případě se setkáváme s majitelem u trojstrané rezervační smlouvy. V rezervační smlouvě se stanoví, za jakých základních podmínek obchod proběhně a zároveň zde bude uvedeno do jakého data si nemovitost rezervujete.Zde si můžete podívat jak vypadá.

Zároveň si smluvní strany jakým způsobem bude uhrazena kupní cena, zdali hotově nebo prostřednictvím úvěru.

4) Příprava smluv

Smlouva o úschově finančních prostředků (dále jen SUFP), kupní smlouva nebo smlouva o smlouvě budoucí kupní (dále jen SOSBK).

V případe platby v hotovosti se nejčastěji v jeden den se podepíše kupní smlouva a SUFP, kupní smlouva se ponechá v úschově schovatele, dokud nedorazí finanční prostředky, poté schovatel uvolní kupní smlouvu (zpravidla realitnímu makléři), která podá návrh na vklad do katastru nemovitostí.

Pro případ financování prostřednictvím úvěru přibývá jeden důležitý krok a tím je podpis zástavní smlouvy (dále jen ZS). V jeden den se podepíše SUFP spolu s SOSBK a ZS. SOSBK se předloží bance, kde je máte dojednanou hypotéku, podepsaná úvěrová smlouva a splněné další podmínky nutné pro čerpání hypotéky (nejčastěji pojištění, bezdlužnost FU, bankovní odhad ceny nemovitosti apod.), ZS se vloží do katastru a tento návrh na vklad se také předloží uvěrující bance. Banka poté uvolní celou kupní cenu nebo její část (v případě, že kupující složil část ze svých prostředků) na účet schovatele. Schovatel potvrdí, že obdržel celou kupní cenu a klienti se znovu sejdou, aby podepsali KS (V některých případech se podepisuje rovnou smlouva kupní, záleží na podmínkách banky).

5) Katastrální úřad

Po provedení vkladu vyhotovím aktuální list vlastnictví, kde figuruje již nový majitel, a tento se předkládá schovateli. Na základě tohoto dokumentu provede schovatel výplatu schované částky.

6) Předání nemovitosti

Sepíšeme předávací protokol, dohlédnu na přepis energií na nového majitele.

O tohle se zajímali klienti před vámi

Nelze paušálně řici. Výše rezervačního poplatku je závislá na délce rezervace a na ceně nemovitosti. Nejčastěji částka okolo 100.000 Kč.
Právě díky trojstranné rezervační smlouvě máte jistotu, že ani makléř ale ani majitel Vám nemovitost neprodá jinému zájemci.
Často pouze pokud strana prodávajícího nebo makléře není schopna dodržet podmínky v rezervační smlouvě.
Bylo by dobré, abyste se ještě než začnete hledat nemovitost zjstili, jaké jsou Vaše finanční možnosti v rámci výše poskytnutého hypotečního úvěru. Byl bych velice smutný, kdyby se Vám nabízena nemovitost libila ale nemohli byste si ji koupit kvůli nedostatku finančních prostředků.

Rád Vám zajistím schopného finančního poradce, který Vám se vším pomůže.

Společně projdeme celou nemovitost a vyplníme předávací protokol. Případně do něj uvedeme věci, které jsou rozbité, poškozené, nefunkční. Osobně Vám pomůžu přehlásit odběr elektřiny a plynu.

Ke stažení

Připravuji:
Rezervační smlouva
Kupní smlouva
Předávací protokol
Sjednat schůzku