Postup prodeje nemovitosti s Hledambyt.com

Pojďme se osobně setkat!
Zakládám si na osobním přístupu, pro obě strany je důležité abychom se setkali – v kanceláři nebo nejlépe přímo ve Vaší nemovitosti ! Provedete mě celým bytem nebo domem, pro budoucí obchod je důžité znát co nejvíce informací, které budou při prodeji Vaší nemovitosti zasadní.

Domluvení se na podmínkách spolupráce
Pokud se obě strany rozhodnou pro spolupráci, přichází podpis exkluzivní zprostředkovateleské smlouvy. Jiným způsobem než exkluzivně Hledambyt.com se svými klienty nespolupracuje. Rád Vám na osobní schůzce vysvětlím, všechny výhody exkluzivního zastupování.
Pokud máte pochybnosti o poskytnutí exkluzivity, tak si zkuste přečíst tento článek!

Příprava nemovitosti na prodej, inzerce nemovitosti
Přípravou myslím, všechny možné činnosti, které pomohou prodat Vaši nemovitost co nejvýhodněji a nejrychleji. Často pro své klienty zařizuji zejména úklid a drobné opravy nemovitosti. Základem prezentace Váší nemovitosti budou kvalitní fotografie, případně natočení videoprezentace a u exkluzivních projektů i vlastní webová prezentace.

Zajištění prohlídek
Díky propracovanému marketingu a dobře nastaveným podmínkám prodeje nalezneme potencionálního zájemce o Vaši nemovitost. Na prohlídku zveme pouze prověřené klienty, kteří si mohou Vaši nemovitost doopravdy koupit. S Hledambyt.com se Vám nestane, že by makléř nedorazil na prohlídku nemovitosti kupujícím. Ve většíně případů si vyžádáme od majitele nemovitosti klíče, to umožní, abyste se mohli věnovat rodině nebo si užít hezký víkend na chalupě, zatímco budeme prezentovat Vaší nemovitost potencionálním kupcům.v

Příprava smluv, právní zajíštění.
Při prodeji často zajišťuji připravu smluv včetně úschovy kupní ceny a to už u advokáta nebo u notáře

Komunikace s příslušným katastrálním úřadem
Vypracování návrhu na vklad s přihlédnutím na snadný a rychlý převod vlastnických práv.

Předání nemovitosti novým majitelům
Dohlížím na správné předání nemovitosti, zařizuji převod elektřiny nebo plynu na nového majitele.

Vaše časté otázky…

Prodej domu: nabývací titul, technické specifikace, půdorys, výměru pozemků, informace o okolí,
Prodej bytu: nabývací titul, ev. list, informace o hospodaření družstava, výši poplatků v rámci domu, informace o okolí atd.
Díky exkluzivní zprostředkvotalelskému vztahu, je mi umožněno hájit vaše zájmy. Zejména pokud chcete prodat nemovitost za nejvyšší možnou cenu.

Přečtěte si více o výhodách exkluzivní spolupráce ZDE.

Standardně minimálně 2 nebo 3 měsíce. Během této doby poznáte, jestli Vám spolupráce se mnou vyhovuje. Pokud ne, tak smlouvu jednodušše oboustraně neprodloužíme.
Výše provize je standardně stanovená na 3 až 5 % z vyjednané kupní ceny Vaší nemovitosti. Obecně platí, čím dražší nemovitost, tím se výše provize nižší. Minimální provize za zprostředkování činní 50 000 Kč.
Homestaging je moderní způsob prezentace nemovitostí. Spočívá v nadstandardní předprodejní příprave nemovitosti. Nemovitost se často vybaví nábytkem a bytovými doplňky, tak aby vypadala útulně, luxusně, protostě tak aby vzbudila v kupujících zájem.

Více o Homestagingu si dozvíte ZDE.

Od 1. 1. 2013 je povinností každého majitele při prodeji i pronájmu bytu nad 50 m2 předložit kupujícímu tzv. „energetický průkaz.“ S vyhotovením průkazu Vám samozřejmě také pomůžu.
  • Více informací, pro jasné a srozumitelné podmínky naší budoucí spolupráce!
Sjednat schůzku